Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Wystrój pokoju a typy charakteru

Istnieją ludzie, którzy lubią wszystko to, co jest statyczne i pewne. Każda zmiana w ich życiu i otoczeniu odkupiona jest bólem, ponieważ lubią mieć kontrolę dosłownie nad wszystkim. Osobnicy, którzą należą do tej kategorii nie zmieniają za często swojego mieszkania czy domu, ponieważ boja się procesu ponownej aklimatyzacji do zmian, które choć nie są groźne, dla nich jawią się jako problem.

wystrój pokoju

Zmiany, zmiany, zmiany!

Druga grupa do ludzie, dla których wystrój pokoju jest tymczasowy. Uwielbiaja przestawiać łóżka, zmieniać ustawienie mebli, dodatków i wszystkich bibelotów, ponieważ wtedy dopiero czują, że żyją. Łóżko po ścianą czy bliżej drzwi? Szafka w kacie czy może bliżej środka? Dywan położyć czy na razie zwinąć? Może zmienic już kolor ścian? Takie pytania oznaczają, że wstrój wnętrza wpływa na ich samopoczucie i humor.

Złoty środek

Można stwierdzic obiektywnie, że obie grupy mają rację – zarówno stały rytm i tradycyjne ustawienie jest dobre, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa, jak i zmienianie otoczenia , bo jest kreatywne i świeże. Kolor ścian faktycznie może wpłynąć na nasze działania – czerwień będzie nas rozwścieczala, a zielen uspokoi. Jasne, słoneczne barwy dodadza nam energii. Wystrój wnętrza pownien również zmieniać się wraz z modą. Czasem wystarczy parę dodatków by pokój nabrał nowego charakteru – nie trzeba od razu wymieniać całego umeblowania. Wystrój wnętrza należy jednak do domen kobiet – to dla nich ważne są firanki, które mają pasować do ścian i narzuty, który nie tylko mają być użytkowe, ale i estetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *