Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Wykorzystanie technologii w lotnictwie

fot.flightglobal.com

Symulator samolotu – pomoc w szkoleniu pilotów

Coraz szybszy rozwój technologii ma również, a może i przede wszystkim ogromny wpływ na lotnictwo. Powstał symulator samolotu, który oddaje wrażenia prawdziwego lotu. Często w takich symulatorach stosowane są identyczne elementy stosowane przy produkcji samolotu by jak najbardziej oddać rzeczywiste panujące warunki. Młody pilot wchodząc do symulatoru lotu i zasiadając w identycznym fotelu jak na przykład w Boeingu 777 i ucząc się lotu "na sucho" w takim miejscu zdobywa niezbędne doświadczenie i większą pewność siebie.

Samoloty bezpilotowe

Od dawna wiadomo o istnieniu autopilota często wykorzystywanego podczas lotu. Ludzkość ciągle prowadzi badania i próbuje stworzyć idealną maszynę bezpilotową. Największy rozwój przechodziły podczas drugiej wojny dzięki konstruktorom i wynalazcom z Niemiec. W późniejszym okresie wycofano się z prób stworzenia samolotu bezpilotowego na rzecz rozwoju technologii rakietowej. Od niedawna pomysł stworzenia niezawodnego samolotu bezpilotowego wraca. Czy będzie nam dane usłyszeć o takim samolocie wprowadzonym do masowej produkcji? Ciężko potwierdzić tak samo jak ciężko zaprzeczyć mając na uwadze jak szybko rozwija się technika.

Wpływ wojska na lotnictwo publiczne

Mało kto zdaje sobie sprawę, że na rozwój samolotów wykorzystywanych do przewozu ludzi ogromny wpływ miały wynalazki wymyślane z myślą o zastosowaniu ich w wojsku. Chociażby wynalezienie radaru powszechnie stosowanego w samolotach, czy ktoś mógłby sobie wyobrazić samolot bez radaru? Wiele elementów wymyślonych również przez NASA ma obecnie ogromny wpływ na nasze życie codzienne…a miały to być wynalazki wykorzystywane podczas podróży w kosmos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *