Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Ułatw sobie sprzątanie – kup inteligentny odkurzacz

Producenci sprzętu gospodarczego postanowili ułatwić życie gospodyń domowych, tworząc nowoczesnego robota, który samodzielnie odkurzy całe mieszkanie. Pomimo tego, iż wielu użytkowników, dalej uważa taki odkurzacz za fanaberię, istnieją szansę, że pomysł ten przyjmie się szybciej niż myślimy.

Początek

W roku 2002 powstał pierwszy inteligentny odkurzacz Roomba. Może on sprzątać zarówno dywany jak i śliskie powierzchnie. Jest bardzo dokładny i cichy. Zamontowane szczotki dokładnie czyszczą powierzchnię po której się przesuwa.

Jak to działa

Inteligentny odkurzacz działa dzięki zamontowanym czujnikom podczerwieni, dotyku oraz falom radiowym (dzięki tym detektorom, możemy mieć pewność, iż urządzenie np. nie spadnie ze schodów). Urządzenie to kręci się w kółko dzięki czemu może czyścić podłogi blisko ścian, wokół nóg mebli czy nisko pod nimi. Jego niewielkie gabaryty pozwalają na wjechanie pod niską szafę, co było by niemożliwe używając standardowego odkurzacza. Z nim sprzątanie jest nie tylko łatwe, ale i dokładne. Wystarczy go zaprogramować, a  wciągu 40 minut dokładnie odkurzy całe pomieszczenie. Odkurzacz działa na akumulator, a ładuje się go w specjalnej stacji dokującej (niezwykle ważne jest to, iż nie musimy pilnować stanu jego naładowania, bowiem maszyna sama rozpozna kiedy musi się podładować i samodzielnie wjedzie do owej stacji). Mimo tego, iż czas jego pracy jest dłuższy od standardowego, odkurzacze roboty zużywają mniej energii aniżeli te tradycyjne.

 

fot.goodprice.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *