Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Szkoła jazdy powinna być sprawdzona!

Egzamin na prawo jazdy kosztuje naprawdę sporo, dlatego warto się do niego przygotować, tak by nie zdawać dziesięć razy. To inwestycja – zarówno finansowa, jak i czasowa.

Każdy musi wyjeździć swoje

Dobra szkoła jazdy może jednak bardzo pomóc. Przede wszystkim organizuje kursy, na których można poznać zasady poruszania się na drodze. Oprócz wykładów, mamy do wykorzystania 30 godzin jazdy. Dla jednych to wystarcza (zwłaszcza tych, którzy mają w domu auto i mogą uczyć się na parkingach czy za miastem), inni dokupują dodatkowe godziny. Nie ma w tym nic złego – lepiej zapłacić za jazdy i stresować się mniej na egzaminie, który kosztuje 140 zł.

szkoła jazdy gdynia

Instruktor to przede wszystkim nauczyciel

Szkoła jazdy oferuje materiały, z których można się uczyć i przygotować do egzaminu teoretycznego. Najważniejsi są jednak instruktorzy – im bardziej komunikatywni, tym lepiej. Nie oznacza to, że muszą być mili – czasem należy nakrzyczeć na bezmyślnego kursanta. Istotne jest to, by instruktor nie rozmawiał ciągle przez komórę lub nie załatwiał własnych spraw w trakcie jazd, ale skupiał się i uczył nas bezpiecznej jazdy. Ci, którzy nie zwracają uwagi na to jak jeździ kursant i nie tłumaczą błędów, mogą być dobrymi kierowcami, ale niekoniecznie instruktorami godnymi polecenia… Szkoła jazdy, która ma dobrą opinię zazwyczaj jest dobrym wyborem. Tych, o których nikt nie słyszał, lepiej unikać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *