Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Styl kolonialny w meblarstwie

Wraz z nowym 2010 rokiem projektanci wnętrz oraz styliści zaprezentowali świeże trendy w aranżacji wnętrz na cały rok. Dużym zaskoczeniem jest powrót do łask stylizacji kolonialnej, którą doskonale można łączyć z nowoczesnym i prostym wystrojem.

Wywodzi się ona przede wszystkim z brytyjskich kolonii w Birmie, Indiach, Tajlandii, Laosie, Indonezji i Afryce dlatego też doskonale oddaje klimat tropików i jest świetnym pomysłem na urządzenie pokoju przez marzycieli, którzy chcą nadać drapieżny i niebanalny charakter pomieszczeniom.

Styl kolonialny opiera się w głównej mierze na wyborze prostych ale masywnych mebli o stonowanej kolorystyce-beże, odcienie brązu, ciepła wanilia, a także na egzotycznych dodatkach rodem z dalekich krain.

Stylowe meble kolonialne i dodatki do wnętrz kolonialnych produkowane są przede wszystkim z litego drewna np. venge, mahoń, palisander, teak oraz z naturalnych surowców, takich jak: rattan, bambus, wiklina czy plecionki ze specjalnie preparowanego sznurka. Dodatkowym plusem jest to, że nie wymagają zbytnio czasochłonnej konserwacji i ochrony. Wystarczy przecierać je wilgotną szmatką lub specjalnym mleczkiem.

Wnętrza urządzone w takiej stylizacji są niezwykle eleganckie, a zarazem bardzo egzotyczne i z pewnością zrobią duże wrażenie na naszych gościach. Prezentują się pierwszorzędnie nie tylko w dużej przestrzeni. Uroku nadadzą także małemu pokoikowi.

fot. opex.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *