Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Stomatolog – nie taki straszny jak sobie go wyobrażasz

Bardzo wiele osób panicznie boi się lekarzy stomatologów. Oczywiście nie każdy cierpi na schorzenie jakim jest dentofobia, niemniej, wiele osób zanim pójdzie do dentysty będzie wymyślało milion wymówek na to aby odwołać planowaną wizytę. Tak naprawdę jednak, zanim zaczniemy sami zachowywać się w ten sposób, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie – czego boimy się u stomatologa? Czy samego bólu zabiegu? Czy może dyskomfortu jaki podczas niego odczuwamy? A może ciężko nam zdefiniować nasz strach i po prostu nie lubimy tego miejsca?

Stomatolog inny niż kiedyś

Niezależnie od tego jak brzmią nasze odpowiedzi, warze aby uświadomić sobie, iż stomatolog jaki dziś czeka na nas w gabinecie stomatologicznym jest całkiem różny od tego jaki był tam jeszcze kilka lat temu. Obecnie medycyna rozwija się niezwykle szybko, dając lekarzom możliwości jakich nie mieli kiedyś. Oprócz tego zmienia się samo nastawienie dentystów, którzy podchodzą do pacjenta całkiem inaczej niż kiedyś.

Dużym powodem takiego zachowania, może być fakt, iż coraz częściej wybieramy się do prywatnego gabinetu stomatologiczne, które po woli wypierają publiczne zakłady, które pamiętają jeszcze czasu komunizmu. Tam traktowani jesteśmy godnie i z szacunkiem, a lekarz stara się przeprowadzić zabieg jak najmniej bezboleśnie, pamiętając tym samym o naszych lękach i obawach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *