Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Soki szkodzą zdrowiu!

Naukowcy alarmują – soki, które kupujemy w sklepach szkodzą naszemu zdrowiu! Chodzi oczywiście o soki sklepowe, które nie są naturalne tylko robione z zagęszczaczy i dodatkowo słodzone. Soki powodują korozję zębów, ponieważ zawarty w nich cukier osadza się na zębach, zaś kwasowość napoju niszczy szkliwo. Przez to tracimy szkliwo, a na naszych zębach zaczynają pojawiać się żółte bądź brązowe plamki, które zamieniają się w płytkę nazębną zaś ta zamienia się w kamień nazębny, który jest bardzo szkodliwy dla naszego uzębienia.

251e8e45-7c09-4fe4-b95a-93ead3e4b519_20121016094328_Soki-owocowe-i-warzywne-63

Prawidłowe pH w ustach powinno wynosić 6-7 zaś soki, napoje gazowane, a także białe wino mają pH wahające się od 2 do 4. Należy pamiętać żeby po zjedzeniu czegoś kwaśnego nie szczotkować od razu zębów, gdyż nasze szkliwo jest zniszczone, a szczotkowaniem tylko je podrażnimy. Należy odczekać co najmniej 30 minut (najlepiej jednak odczekać godzinę), gdyż tyle trwa mniej więcej przywrócenie optymalnego pH w naszych ustach. Tyle nasza ślina potrzebuje czasu, aby zaprowadzić równowagę. Jeśli czujesz nieświeżość w ustach to tymczasowym rozwiązaniem jest przepłukanie jamy ustnej wodą, które jest zupełnie nieszkodliwe i bezinwazyjne.

Jeśli piliśmy sok, coś gazowanego lub zjedliśmy coś kwaśnego to taki posiłek najlepiej zakończyć jest czymś o obojętnym pH. Pomiędzy posiłkami warto żuć gumę, która przywraca nasze naturalne pH. W przypadku gdy lubimy i jemy dużo kwaśnych rzeczy to warto zaopatrzyć się w pastę zapobiegającą erozji szkliwa, w której zawarte są specjalnie składniki, które uzupełniają ubytki w szkliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *