Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Przemyśl nim kupisz, a potem dbaj!

Każdy kto chce zachować odpowiednią temperaturę, może sięgnąć po wentylatory. Wśród nich można wyróżniać wentylstory kanałowe, dachowe i promieniowe. Klimatyzacja jest wciąż kontrowersyjną sprawą, ponieważ posiada taką samą liczbę przeciwników, co zwolenników. Pierwszym argumentem przeciwko systemowi chłodzenia i ogrzewania jest fakt, iz wentylatory gromadzą wiele drobnoustrojów, które mogą szkodzić naszemu zdrowiu. Regularne czyszczenie sprzętu nie jest problemem, jednak zazwyczaj użytkownicy zapominają o tym, dlatego klimatyzacja jest pełna kurzu. Instalacja wentylacyjna jest prostya w obsłudze, należy jednak pamiętać o jej higienie.

Uniwersalność instalacji

Wentylatory można umieścić zarówno w pracy, jak i w domu. Gdy jest nam za gorąco, a otworzenie okna nie daje wytchnienia w upalny dzień, klimatyzacja pozwoli na stały przewied w pomieszczeniu. Zimą, gdy kaloryfery nawalą, a my marzniemy – można dane miejsce ogrzać, tak że każdy poczuje się ciepło i przytulnie.

wentylatory

http://www.thedailygreen.com

Za i przeciw

Temperatura w pomieszczeniu wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i na samopoczucie. Gdy jest za zimno, myślimy o jedzeniu lub nieustannie chcemy ogrzewać się, co nie daje nam spokoju. W upalne dni gdy kleimy się sami do siebie i nawet zimny drink w ręku nie jest w stanie nas ostudzić, możemy włączyć wentylator, który spowoduje, że nie będziemy chcieli wyjść z domu. Taka regulacja jest bardzo wygodna. Niestesty przyczynia się do chorób ze względu na zbyt dużą różnicę temperatur – gdy wychodzimy na zimne powietrze z rozgrzanego pomieszczenia katar murowany, dlatego niech nie zdziwią się ci, którzy zaczną kichać po wyjściu z klimatyzowanej pracy w letni dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *