Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Polska elektronika w natarciu

Patrząc na pojawiające się w Polsce coraz to nowe zespoły grające ambitną muzykę elektroniczną można z pewnością stwierdzić, że ewidentnie jest koniunktura na tego typu rodzaj muzyki. Minęło już wiele lat od kiedy to na polskiej scenie muzyki klubowej była tylko Novika, weteran Komendarek, Smolik i kilku artystów nieznacznie flirtujących z elektroniką (np. Reni Jusis do której pierwszej płyty wróciłem niedawno i muszę przyznać, że jest to nieźle wyprodukowana energetyczna elektronika). Dziś na polskiej scenie mamy wiele zespołów, które grają kawał dobre muzyki.

Najbardziej znanym zespołem, nawet w świecie jest Kamp, w którym gra trójka chłopaków. Pałeczkę przejmują również bardzo młodzi wykonawcy tacy jak The Dumplings, którzy są jeszcze nieletni (mają po 17 lat). W zespole Xanax śpiewa laureatka X-Factora, która ma obecnie lat 19 i ma tak świetny wokal, który zachwyca i zasługuje na szerszą publikę. Ostatnim odkryciem muzyki elektronicznej jest 21-letni Daniel Spaleniak, studiujący dziennikarstwo w Uniwersytecie Łódzkim. Jego nie tak dawno wydana EP-ka wzbudziła sporo zamieszania na naszej scenie. Ma on bardzo ciekawy głos, gra na wielu instrumentach oraz ciekawie aranżuje brzmienie gitary łącząc ją z elektroniką.

xanax_2

Poza tym jest jeszcze Rebeka, ale nie jest to odkrycie tego roku, ponieważ działa ona już na scenie ładnych kilka lat. Zespołem z obszaru muzyki elektronicznej jest również Fair Wather Friends, którzy robią kawał dobrej, eksperymentalnej muzyki.

Myślę, że wkrótce możemy spodziewać się nowych i młodych zdolnych wilczków, którzy rozsadzą tę scenę od środka. A zyska nam tym polska muzyka i odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *