Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Oświetlenie w pokoju dziecka

Oświetlenie w mieszkaniu odgrywa kluczową rolę. Pozwala nam na pracę i aktywność o każdej porze dnia i nocy. Stanowi dekorację i daje poczucie bezpieczeństwa, o czym wie każde dziecko. Maluchy często chcą zasypiać przy lampce – warto więc przemyśleć kwestie oświetlenia w pokoju dziecka. Jak wybrać lampy do takiego wnętrza?

W stylu malucha

Oświetlenie w pokoju dziecka powinno być zróżnicowane – sama żyrandol nie wystarczy. Dobrze gdy lampy są ciekawe i barwne – dziecko szybciej zapamięta, że ma czytać przy świetle a nie po ciemku. Oświetlenie w pokoju malucha powinno być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne – kreatywność małego człowieka nie ma granic, dlatego lepiej postawić na wygodę. Dziecko nie doceni drogiego żyrandola, może ja za to niechcący stłuc podczas zabawy…

oświetlenie szczecin

Wygodnie i z pomysłem

Coraz częściej poleca się energooszczędne oświetlenie LED. Gdy dziecko będzie chciało przy nim spać, nie będziemy musieli martwić się o drogie rachunki. Takie oświetlenie jest dyskretne i ekonomiczne. Rodzic powinien uczyć malucha zasad poprawnego korzystania z oświetlenia – gaszenia po wychodzeniu z pokoju i włączania podczas oglądania telewizji wieczorem (kontrast nie jest wskazany). Lampa na biurku powinna być umieszczona tak, by dziecko nie psuło sobie wzroku i nie zasłaniało światła – to istotne podczas czytania czy odrabiania lekcji. Warto zwrócić uwagę jak włącza się dana lampa – im prościej tym lepiej, co nie znaczy, że jej wygląd ma być nudny. W pokoju kilkulatka można umieścić włączniki nieco niżej – tak by dziecko było samodzielne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *