Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Oświetlenie LED sposobem na nowoczesne wnętrze

Taśmy LED nadaja wnętrzu intrygujący charakter, który spodoba się pewnie nie tylko nam, ale i naszym gościom. Można je podwiesić w dowolnym miejscu jako dodatkowe oświetlenie lub po prostu jaka dekoracja pokoju, nie tylko w czasie Bożego Narodzenia, kiedy wieszamy lampki na choince czy w oknam. Migoczące, delikatne światło taśmy LED spowoduje, że nasze mieszkanie stanie się przytulne i miłe.

LED, oświetlenie, taśmy LED

LED art światełkiem w tunelu?

Diody LED nie są drogie, lecz po prostu wciąż mało znane. Ich popularność jednak rośnie, dlatego warto pochylić się w sklepie nad nimi. O ich wykorzystaniu świadczy dziedzina sztuki, jaką jest LED art. Nazwa brzmi obco i awanagardowo, lecz wyjatkowo nie jest to jedynie „przerost formy nad treścią”, ponieważ efekt jest naprawdę miły dla oka. Artyści, którzy sięgają po żarówki LED wyrastają z nurtu street art'u. Przestrzeń publiczna, poddawana im pomysłom na instalacje jest rozświetlana LED, podobnie jak rzeźby, instalacje czy reklamy komercyjne. Znane stały się „LED rzutki”, które zgodnie z przeznaczeniem trafiały na obiekty w przestrzeni miejskiej. Nie tylko urozmaiciło to szary i nijaki wizerunek miasta, ale wymuszało uśmiechy od przechodniów.

Atawizm nowoczesnego ogniska

Prawie każdy z nas lubi patrzeć na migoczące światełka, gdyż jest to reakacja typowo atawistyczna. Nasi przodkowie siedzili przy ognisku, zaptrzeni w płomienie – my mamy LED, które mogą błyszczeć i na ulicach i w naszych domach. Oświetlenie LED ma również inną zaletę – jest energooszczędne . Ich żywotność jest na tyle długa, że ich zakup się opłaca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *