Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Kim są hodowcy psów rasowych?

Na pewno nie raz widzieliśmy relację z wystawy psów. Czworonogi biegały w koło ze swoimi właścicielami aby jak najlepiej zaprezentować się jury. Wszystkie zwierzęta biorące udział w takich pokazach wyglądają na szczęśliwe i zadbane. Nie są to burki z przemieści, przypięte do budy. Psy występujące na wystawach promienieją szczęściem i miłością do swych właścicieli. Ale dlaczego Ci wszyscy ludzie to robią, skąd się biorą hodowle psów?

Pasjonaci

Szczeniak psa rasowego nie jest tani, jednak to nie odstrasza osób, które pragną mieć pięknego i zdrowego przyjaciela. Najczęściej hodowla berneńczyków, owczarków niemieckich czy innych ras, rozpoczyna się od posiadania jednego psa rasowego, wcale nie kupionego z myślą o rozmnażaniu. Jednak z czasem, kiedy szczeniaki staja się coraz piękniejsze i dorastają, hodowca chce je pokazać światu i pokazuje swoje zwierzęta na wystawach. Utrzymywanie psa w świetnej formie i w pięknym wyglądzie wymaga ogromnego nakładu pracy i pieniędzy. Właściciele pokazujący swe czworonogi na wystawach to prawdziwi pasjonaci, którzy kochają swoje zwierzęta.

Hodowla pięknych psów

Pies to wspaniałe stworzenie, które bezwarunkowo kocha swojego właściciela. Niestety nie każdy odwzajemnia tą miłość. Piękne i szczęśliwe psy zdobywają najwięcej nagród, lecz nie jest to prosta zasługa genów. Przede wszystkim to relacja właściciela i jego pupila pozwala na wyhodowanie wspaniałych psów. Nie można takiej relacji zbudować z myślą o pieniądzach, które nie są ważne podczas hodowania berneńskich psów pasterskich, ratlerków czy nawet innych zwierząt.

Prawdziwy hodowca kocha swe zwierzęta i z żalem sprzedaje szczeniaki. Najszczęśliwsze i najpiękniejsze zwierzęta zawsze wychodzą z pod ręki hodowców pasjonatów nie biznesmenów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *