Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Instrukcja sukcesu – profesjonalny biznes plan

Przedsiębiorca z profesjonalnym biznes planemKazdy, kto decyduje się na otworzenie własnej firmy powinien wiedzieć jak wiele przeszkód go czeka i jak powinien się przygotować. Począwszy od barier na rynku, biurokracji, terminów, a kończąc na najważniejszych finansach, przyszły przedsiębiorca musi przygotować się na najgorsze. Profesjonalny biznes plan jest dokumentem, który umożliwi dobre przygotowanie do problemów.

Badanie rynku, prognoza finansowa, koszty inwestycyjne

Profesjonalnie przygotowany biznes plan powinien ułatwić rozpoczęcie własnej działalności, ale także zweryfikować, czy będzie on opłacalny. Policzenie kosztów wynajęcia lokalu, opłat za rachunki i pensji nawet przez kilka lat nie jest trudne, problemy pojawiają się dopiero przy prognozowaniu przychodów. Zbyt optymistyczne podejście do sprawy poskutkuje szybkim bankructwem firmy i długami właściciela. Zbyt pesymistyczne podejscie pokaże brak opłacalności biznesu i rezygnację z otwierania firmy.

Zlecenie profesjonelnego biznes planu

Unia Europejska oraz banki nie przyznają jednak pieniędzy bez dowodów na to, że firma będzie rentowna lub zarobi na raty. Dowodem tym powinien być biznes plan i sam przedsiębiorca. Osoba decydująca o przyznaniu pieniędzy musi być przekonana, że biznes ma szanse na sukces. Najłatwiejszym sposobem będzie zatrudnienie firmy, która przygotuje profesjonalny biznes plan. Firmy takie specjalizują się w pozyskiwaniu informacji na temat kosztów(co nie zawsze jest łatwe), a także na bierzącą badają rynek, dzięki czemu łatwo określą, czy biznes będzie opłacalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *