Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Firm coraz więcej i bezrobocie ciągle wzrasta

W Polsce zakładane są kolejne firmy. Prawidłowo powinno być tak, że każda firma się rozwija, zatrudnia pracowników, buduje oddziały w innych miejscach i znowu zatrudnia pracowników. Jednak jak się okazuje taki scenariusz jest niemożliwy w naszym kraju, ponieważ firmy nie mają jak się rozwijać. Głównym powodem jest cena produkcji w naszym kraju. Z tego powodu wszystko, dosłownie wszystko importuje się z Chin, ponieważ tak jest zdecydowanie taniej.

Powstają firmy, a bezrobocie jest to samo

Władze mają wszystko w nosie

Nikt nie powiedział, że założenie własnej działalności należy do łatwych rzeczy. Mimo to państwo powinno dbać o średnie i mniejsze firmy, ponieważ to one napędzają krajową gospodarkę. Władze naszego kraju chyba się tym jednak nie przejmują, ponieważ co prawda firmy powstają, ale nie zatrudniają żadnych pracowników. Przez co bezrobocie nie zmniejsza się. Sytuację ratują Polacy, którzy zdecydowali się na opuszczenie kraju w poszukiwaniu pracy za granicą. To jednak tylko tymczasowe rozwiązanie, ponieważ możliwe, że kiedyś wrócą, a wtedy w naszym kraju nadal nie będzie dla nich miejsca na rynku pracy.

Tańsze rozwiązanie

Ponieważ praca każdego człowieka kosztuje to nie uniknie się wydatków. Można jednak zaoszczędzić finanse. I tak robią właściciele polskich firm, których nie stać na pracę Polaków. Z tego powodu wiele rzeczy tworzonych jest w Azji, a później są one importowane z Chin, czy Tajlandii. To smutne rozwiązanie rozpędza zagraniczną gospodarkę, a naszą bardzo hamuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *