Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Domowe akcenty z kamienia

Przygoda człowieka z pomieszczeniami rozpoczęła się w jaskiniach i grotach. Kiedy homo sapiens nauczył się uprawiać ziemię i hodować zwierzęta, przeniósł się do drewnianych szałasów i domków. Rozwój cywilizacji wymusił powrót do trwałych skalnych materiałów, Egipcjanie, czy europejczycy budowali swe monumentalne budowle ze skał, nikt nie znał cegieł i pustaków.

Ozdobne powierzchnie użytkowe

Kamień towarzyszył więc rodzajowi ludzkiemu od początków dziejów. Warto jest więc wnieść ten motyw do naszego domu. Kominek otoczony płytami z marmuru, granitu lub innego pięknego kamienia, odciągnie uwagę domowników od telewizora. Kamienne parapety oprócz swej trwałości i odporności na zabrudzenia, będą ozdobą naszych pomieszczeń.

Kamienie na ścianach

Bardzo ciekawym pomysłem aranżacji ściany jest obłożenie jej w całości lub tylko części ozdobnymi kamieniami. Taki element da nam poczucie chłodu i luksusu w naszym salonie. Kamienne dekoracje ścienne to naprawdę dobry pomysł.

Montaż takiej ozdoby domu nie musi przypominać archaicznych puzzli. Producenci tego typu ozdób stajają się ułatwiać nam to zadanie, łącząc i docinając kamienie w równe bloki. Można także zakupić płytki imitujące kamienie najlepiej te z średniej i wyższej półki. Ich wykonanie jest na tyle dokładne, że tylko wprawne oko eksperta odróżni je od oryginału.

Niezależnie od domowego budżetu, zastosowanie takich rozwiązań dekoracyjnych jest dobrym pomysłem. Zaaranżowanie pomieszczenia z kamiennymi akcentami, poprzez meble i ozdobne dodatki, sprawi nam wiele frajdy i satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *