Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Dekoracje z najwyższego szczebla

Ozdabiając dom przeróżnymi dekoracjami, zwykle stosujemy figurki, meble, świeczniki, stylowe tkaniny, reliefy i wiele innych, jednak jeśli chcemy zdobić dom naprawdę wyjątkowymi dekoracjami, musimy sięgnąć po sztukę. Do dyspozycji mamy od malarstwa, po rzeźby i płaskorzeźby. Należy jednak znaleźć umiar, aby dom nie zamienił się w małe, prywatne muzeum.

Malarstwo we wnętrzach

Obrazy to dekoracje, które najłatwiej wprowadzić do wnętrz. Obecnie odwiedzając galerie sztuki można znaleźć dzieła pasujące do praktycznie wszystkich stylów, od nowoczesnego po barok. Najczęściej jednak wykorzystywanym stylem we wnętrzach jest impresjonizm uchwytujący   przelotne chwile. Dodatkowo obrazy można dostosowywać do wnętrz dzięki odpowiednim ramom.

Rzeźby

Rzeźby nie są tak wszechstronne jak malarstwo. Wymagają także odpowiednio większych pomieszczeń. Są to jednak wyjątkowo oryginalne dekoracje, których na pewno nie znajdziemy odwiedzając swych znajomych. Trudno jest także dobrać rzeźbę, która będzie wpisywała w wykonaną wcześniej aranżację wnętrza.

Inaczej jednak wygląda sprawa jeśli chodzi o płaskorzeźby. Można je umiejscowić w każdym miejscu bez zajmowania zbyt wiele miejsca. Są to także wyjątkowo oryginalne dekoracje, większość osób ogranicza się bowiem do malarstwa jako domowej sztuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *