Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Co nas czeka gdy nie będziemy dbać o zęby?

Niedbanie o zęby może być dla nas bardzo bolesne i kosztowne. Wydawać by się mogło, iż każdy ból zęba da się znieść bez wizyty u lekarza stomatologa. Wystarczy zażyć odpowiednią ilość środków przeciwbólowych, a ból prędzej czy później zniknie. Nic bardziej mylnego. Gdy poczujemy ból w zębie, możemy być pewni, iż dzieje się z nim coś niedobrego, coś co w dalszej lub bliższej przyszłości zmusi nas do tego abyśmy odwiedzili stomatologa. Warto udać się do niego jednak jak najszybciej, zanim na ratowanie zęba będzie za późno.

Co nas czeka wtedy?

Gdy leczenie zęba jest już niemożliwe, i żaden stomatolog nie sprawi, iż będzie on zdrowym zębem, jedynym wyjściem jest ekstrakcja. Wiele osób myśli, iż może żyć, z zepsutym zębem – szczególnie wtedy, gdy rzadko daje on o sobie znać. Prawda jest jednak taka, iż takie nieleczone zęby często prowadzą do zapalenia jamy ustnej, które w najlepszym przypadku kończy się zapaleniem całej lub części twarzy. Ekstrakcja często jest nieunikniona, jednak aby lekarz był pewien czy bezpiecznie może ją przeprowadzić, powinien zobaczyć profesjonalne rtg zębów pacjenta.

Taki rentgen zębów pokazuje przekrój całej szczęki lub jej połowy, dzięki czemu dentysta widzi jak głęboko osadzony jest ząb, czy nie jest powiązany z innym korzeniem, czy nie ma wewnętrznych przeciwskazań do jego wyrwania. Cały zabieg nie jest przyjemny, jednak musimy być na niego gotowi, jeżeli wcześniej nie zdecydowaliśmy się na leczenie zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *