Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Chroń komputer przed zagrożeniami z internetu

Ochrona komputera przed złośliwym oprogramowaniem jest bardzo ważna, zwłaszcza kiedy komputer ma stały dostęp do internetu. Zapora sieciowa pomaga nam chronić dane przed osobami z zewnątrz, a co z wszelkiego rodzaju wirusami, trojanami czy robakami? Też jest na to sposób!

Oprogramowanie do walki z zagrożeniami

Antywirus to oprogramowanie, które skanuje nasz dysk w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, które może narobić wiele szkód w systemie. Może nawet doprowadzić do konieczności ponownego zainstalowania systemu. Dlatego szybka reakcja oprogramowania, czyli wykrycie go, odseparowanie i usunięcie w porę jest ważne. Kolejnymi zagrożeniami są trojany i wszelkiego innego złe oprogramowanie, które możemy usuwać za pomocą specjalnych programów, które skanują dysk i procesy, sprawdzając czy wszystko działa poprawnie. Jeżeli nasz komputer nagle spowolnił oznaczać to może wiele, jednak najczęstszym powodem są właśnie aplikacje, które zostały wymyślone by szkodzić.

Aktualizacje to podstawa

Ważne by aktualizować zarówno zaporę sieciową jak i oprogramowanie do zwalczania złośliwego oprogramowania. Tylko aktualne programy, które chronią komputer są w stanie w pełni zapewnić nam i komputerowi pełne bezpieczeństwo. W większości aplikacji występuje opcja automatycznych aktualizacji i takie rozwiązanie jest z reguły polecane przez producentów. Wystarczy mieć komputer podłączony do internetu i podczas każdej nowej aktualizacji oprogramowanie samo sobie pobierze i zainstaluje najnowszą bazę na temat złośliwego oprogramowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *