Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

Busy do Belgii – droga do raju?

busy do belgii, autokar, bus,Wynagrodzenia w naszym kraju nie zaliczają się do najpokaźniejszych w Europie. Polskie społeczeństwo pragnie godnie zarabiać, więc młodzi absolwenci preferują pracować poza granicami ojczyzny, a najlepiej na zachodzie. Skutkiem tego przewozy do Belgii są przepełnione Polakami, którzy pragną lepszej przyszłości gdzieś, gdzie otrzymają za swą prace godniejsze wynagrodzenie. Jednakowoż nie za każdym razem uchodźcom udaje się znaleźć ten sukces, którego nie ma w Polsce. Po pewnym czasie okazuje się, że realia są zupełnie inne niż wcześniej sobie wyobrażano i nasz krajan wstydzi się wrócić do ojczyzny.

Strach przed powrotem z Belgii

Polacy często lękają się powrotu do kraju, ponieważ krępują się przed społeczeństwem z powodu porażki za granicą. Wstydzą się, że ich niefart w odnalezieniu dobrej pracy za granicą będzie powodem do drwin lub szyderstw. W związku z tym możemy dostrzec dużą liczbę transportów do Belgii, ale zdecydowanie mniejszą ilość busów do Polski wypełnionych wracającymi na stałe. Za granicami naszego państwa tworzą się organizacje, które zajmują się pomocą Polakom, którym się nie udało w zawodowym lub osobistym życiu za granicą Polski.

Pomoc wprost z ojczyzny

Autokary do Belgii często zabierają ze sobą niewielkie paczki, które zawierają artykuły chemiczne lub spożywcze z długim okresem przydatności, które mają pomóc naszym krajanom poza granicami kraju. Dzieje się tak, dlatego że bezdomni Polacy czekają nadal na poprawę losu, która pozwoli im reemigrować do kraju lub po prostu wstyd im wracać z pustymi rękoma. Polacy na emigracji nadal pragną pokazać swym rodakom, że są potrzebnymi i wartościowymi ludźmi. W związku z tym każdy Polak w kraju powinien wesprzeć takich nieudanych emigrantów, zgłaszając się do stowarzyszenia pomagającego emigrantom w Belgii czy innych państwach – „rajach wynagrodzeń”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *