Menu
Button Text Submit original article and get paid. Find out More

7 rzeczy za które nie zapłacisz mieszkając w UK

happy-people-group-fb

Freebies – to nie tylko zwrot określający darmowe rzeczy to styl życia.

1. Pożyczka.

Tak, to możliwe! Chcesz robić zakupy „na kredyt” nie płacąc odsetek? Jeśli założysz „Tesco Clubcard Credit Card” wtedy taki przywilej będzie mieć nawet przez 18 miesięcy. Warto jednak pamiętać, że sam fakt, że nie zapłacimy odsetek od udzielonego w ramach karty kredytu nie zwalnia nas z konieczności spłacania karty. Jednocześnie nie możemy wypłacać pieniędzy z bankomatu gdyż skutkuje to natychmiastowym naliczeniem odsetek. Warto również pamiętać, że pożyczane przez 18 miesięcy pieniądze będzie należało kiedyś oddać.

2. Gry PC

Jeśli jesteś graczem z pewnością ucieszysz się, kiedy nie musisz płacić za legalnie pobraną grę z Internetu. Na platformach takich jak Steam znajdziesz zarówno darmowe klasyki jak i nowe tytuły. Sprawdź również listę darmowych gier MMORG, czy też TOP40 darmowych gier do pobrania z Internetu..

3. Degustacje wina i piwa

Jeśli lubisz spróbować nowych smaków alkoholi wiedz, że wiele firm oferuje bezpłatne imprezy degustacyjne podczas których poznasz napijesz się trunków, których nigdy byś nie spróbował.
Poszukaj imprez reklamowanych jako „testing events„ – bardzo często łączone z degustacjami markowych serów i przystawek.

4. Podróżowanie i zwiedzanie

Myślałeś, że nie stać Cię na urlop? Nic bardziej mylnego. Dzięki takim serwisom jak free-events.co.uk, dofreestuff.com, nationaltrust.org.uk odnajdziesz setki wyjazdów czy imprez na które nie musisz odkładać przez cały rok pracy. Wystarczy, że ustawisz odpowiednio wyszukiwarkę i przefiltrujesz listę imprez wybierając te darmowe. W całej wielkiej Brytanii mamy tysiące miejsc, gdzie wejdziesz bez opłat. W tym muzea, galerie, biblioteki. W samym Londynie możesz odwiedzić takie miejsca jak: Royal Festival Hall, Somerset House, BFI Mediatheque, Wallace Collection, The Scoop, Sir John Soane’s Museum, Hunterian Museum, Postman’s Park, Grant Museum of Zoology, Ceremony of the Keys, British Museum, National Portrait Gallery i wiele innych.

5. Filmy i muzyka

W Wielkiej Brytanii możesz więcej. Dzięki takim serwisom LOVEFiLM, NOWTV i Netflix (oferującym darmowy 30-dniowy okres próbny). Po zapisaniu się możesz cieszyć się darmowymi filmami i jeśli po pierwszych 30 darmowych dniach nie będziesz chciał dalej korzystać z usługi zwyczajnie zamykasz konto. Mieszkając w Polsce nie doświadczysz przyjemności oglądania najnowszych produkcji na netflixie. Podobnie jest z muzyką – dzięki spotify możesz cieszyć się bezterminowo najnowszymi kawałkami Twoich ulubionych wykonawców od czasu do czasu wysłuchując reklam.

6. Strzyżenie

Myślisz, że fryzjer kosztuje majątek? Jesteś w błędzie. Najbardziej znane marki jak Toni and Guy lub Vidal Sassoon cały czas poszukują chętnych osób, aby te oddały się w ręce młodych, ciągle uczących się fryzjerów. Przy każdym (darmowym) strzyżeniu bierze udział również doświadczony fryzjer, więc nie musisz się obawiać, że wyjdziesz bez połowy włosów na głowie (chyba, że właśnie tego sobie zażyczysz).

7. Internet

To co w Polsce jest na Twojej obowiązkowej liście comiesięcznych wydatków w UK możesz dostać za darmo i dotyczy to podłączania się do Internetu sąsiada. Mowa tu o dostępie do Internetu. BT, The Cloud, czy O2 to tylko niektórzy operatorzy oferujący darmowe WiFi formie ogólnodostępnych hot-spotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *